Soğuk Sandviç

Yayınlanma Tarihi: 16 Ekim 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 15 dakika
Pişme süresi: 10 dakika
Kaç Kişilik: 2 kişilik

Pratik yemek dendiğinde akla direk olarak sandviçler gelmektedir. Hızlı bir şekilde hazırlanmaları, her evde bulunan malzemeler ile yapılmaları ve lezzetli oluşları birçok kişinin günlük hayatta sandviçleri tercih etmesini sağlamaktadır. Özelikle de soğuk sandviç en sevilen sandviçlerdendir. Dışarıdan da satın alınabilen fakat evde yapıldığında çok daha sağlıklı olan bu soğuk sandviçler gün içerisinde ne yiyeceğini bilemeyen ve kafa karışıklığı yaşayan kişiler için idealdir.

Soğuk sandviç için malzemeler

  • 2 adet sandviç ekmeği
  • 3 dilim hindi füme ya da salam
  • 2 yaprak kıvırcık
  • 2 dilim kaşar peyniri
  • 1 adet domates
  • 1 adet salatalık

Soğuk sandviç yapılışı

1Soğuk sandviç tarifi yapımı ve tüketilmesi çok hızlı olan tariflerdendir. Bunun için yapılması gereken tek şey tüm malzemeleri hazırlamak ve sandviç ekmeğinin arasına koymak olmalıdır. Bu sebeple ilk iş olarak sandviç malzemeleri hazırlanmalıdır.

2İlk olarak sebzeler yani domates ve salatalıklar doğranmalıdır. Bu aşamada doğranacak olan sebzeler bir büyük bırakılmalı ve çok küçük parçalara ayrılmamalıdır. Domatesler ve salatalıklar halka halka olacak şekilde doğranmalıdır.

3Sebzeler hazırlandıktan sonra salamlar ve kaşar peynirleri de doğranmalıdır. Fakat onlarda büyük parçalar halinde bırakılmalı ve çok küçültülmemelidir.

4Tüm malzemeler hazırlandıktan sonra sandviç ekmekleri alınmalı ve araları bir bıçak yardımı ile kesilip açılmalıdır. Kesilip açılan ekmeklerin ilk katına salamlar ve kaşar peynirleri dizilmelidir.

5Daha sonraki aşamada salatalıklar, domatesler ve her bir sandviçe birer tane olacak şekilde kıvırcık yaprakları konmalıdır. Üzerine isteğe bağlı olarak tuz ya da baharat gezdirilmesi mümkündür.

6Bu şekilde hazırlanan soğuk sandviçler yanında çay ile harika bir ana öğün alternatifi olacaktır. Afiyet olsun.

Soğuk Sandviç Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Soğuk Sandviç
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

16 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...