Yoğurtlu Kırmızı Pancar Salatası Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 20 Ağustos 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 15 dakika
Pişme süresi: 15 dakika
Kaç Kişilik: 8 Kişilik

Kara pancar olarak da bilinen kırmızı pancar genellikle kış mevsiminde olan bir sebzedir. Hafif tatlı bir tadının olması sayesinde çok beğenilerek tüketilmektedir. Özellikle kırmızı pancar salatası yoğurt ile birlikte yapıldığında mükemmel bir lezzet olmaktadır. Sağlığa en faydalı besinler arasında yer alıyor olması bol bol tüketilmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Kırmızı pancarın suyunun sıkılması ve içilmesi de mümkün olmaktadır. Elma ve havuç suyu ile birleştirilerek içildiğinde ortaya hoş bir içecek çıkmaktadır. 15 dakikadan fazla pişirilmeden tüketilmesi en doğru tüketim şekli olmaktadır. Zayıflamak isteyenlerin de ayran şeklinde tükettiği bilinmektedir.

Şeker hastalığı olanların ise dikkatli bir şekilde tüketmesi gerekmektedir. Sakinleştirici ve ferahlatıcı bir etkisinin olması sayesinde özellikle yetişkinlerin çok tükettiği görülmektedir. Kanser savaşçısı bir besin arıyorsanız eğer kırmızı pancar en ideal besin olmaktadır. Çünkü içerisinde bol miktarda antioksidan bulunmaktadır. Demir eksikliği sorunu yaşayanlar için de mükemmel bir şifa kaynağı olmaktadır. Kansızlığa karşı mücadele eden kırmızı pancarı güzel bir salata yaparak tüketebilirsiniz. Oldukça pratik olması ve çok az malzeme ile yapılıyor olması nedeni ile her mutfakta yapılabilmektedir. İşte yoğurtlu kırmızı pancar salatası için gerekli olan malzemeler aşağıda yer almaktadır.

KIRMIZI PANCAR SALATASI İÇİN MALZEMELER

  • 500 gr süzme yoğurt
  • 4 adet orta boy kırmızı pancar
  • Tuz

KIRMIZI PANCAR SALATASI YAPILIŞI

1Kırmızı pancarlar yıkandıktan sonra güzel bir şekilde kabukları soyulur. İkiye bölündükten sonra su içerisine konularak 15 dakika kadar haşlanır.

2İsteğe bağlı olarak haşlanmadan rendenin ince kısmı ile kırmızı pancar rendelenebilir.

3Süzme yoğurt biraz sulandırılır ve tuz eklenir.

4Hazırlanan yoğurt pancarların üzerine eklenir ve servis edilir.

Yoğurtlu Kırmızı Pancar Salatası Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Yoğurtlu Kırmızı Pancar Salatası Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
0graygraygraygraygray Based on 1 Review(s)

Yorumlar

14 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...