Bademli Yulaf Muhallebisi

Yayınlanma Tarihi: 6 Kasım 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 dakika
Pişme süresi: 10 dakika
Kaç Kişilik: 1-2 kişilik

Katı gıdayla beslenmeye çalışan bebekler, kendilerine sunulan seçeneklerle damak tadını da edinir. Bu aşamada yanlış yapmaktan endişe eden anneler her güne özel menülerle bebeklerinin hem doymasını hem de sağlıklı bir şekilde büyümesini arzu ederler. Bebekler için çorba tarifleri çeşitli malzeme ilaveleriyle zenginleştirilebilir. Bebeklerin aylık gelişimine göre doktor tarafından tavsiye edilen ek gıdalar arasında sevilen ve hemen tüketilenler sık aralıklarla pişirilerek bebekler ödüllendirilebilir.

Bademli Yulaf Muhallebisi İçin Gerekli Malzemeler:

  • 1, çay bardağı süt
  • 1 çay kaşığı saf zeytinyağı
  • 1 adet soyulmuş badem
  • 1 yemek kaşığı yulaf unu

Bademli Yulaf Muhallebisi Yapılışı:

1Süte eklenen yulaf unu ocakta muhallebi kıvamına gelene kadar pişirilir.

2Ilınması için bir kenara alınan muhallebiye zeytinyağı ilave edilir.

3Üzerine badem rendelenir.

Bebekler için hazırlanan besinlerde bol çeşide yer verileceği gibi lezzetlerin birbirine karışmaması için basit tarifler de denenebilir. Bademli yulaf muhallebisi içine eklenecek olan farklı çerezler rendelenerek lezzet çeşitlemeleri denenebilir. Verilen tarifin uygulanacağı bebeğin 1 yaşından küçük olması ve henüz inek sütüne geçmemesi durumunda su da kullanılabilir. Genel olarak 6 ay itibariyle geçilen katı gıdalar arasında en çok kullanılan besin seçenekleri arasında; pirinç, sebzeler, yoğurt, patates, havuç ve domates sayılabilir.

Doktor tavsiyesine uygun olarak çorbalara eklenecek balık, kahvaltılara ilave edilecek peynir ve yumurta bebeğin gelişimi üzerinde etkili olacaktır. Cam meyve rendelerinde hazırlanan elma veya üzüm rendesi muhallebilere eklenerek çeşitler geliştirilebilir. Bu aşamada bebekler için hazırlanan muhallebinin en altına bebe bisküvisi konarak daha tok olması sağlanabilir. Karnı tok, altı temiz olan bebeklerde uyku kalitesi de artacak ve bu da annenin hayatının düzene girmesini sağlayacaktır.

Bademli Yulaf Muhallebisi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Bademli Yulaf Muhallebisi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
0graygraygraygraygray Based on 1 Review(s)

Yorumlar

6 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...