Cake Pops Yapımı

Yayınlanma Tarihi: 3 Kasım 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 Dakika
Pişme süresi: 5 Dakika
Kaç Kişilik: 8-10 Kişi

Özellikle çocuklar için mükemmel bir atıştırmalık olan cake pops, doğum günleri için hazırlanabilecek yiyeceklerdendir. İşte bu keyifli yiyeceği yapmak isteyenlere merak edilen cake pops tarifi.

Cake pops tarifi malzemeleri

  • 3 paket kakaolu kek
  • 1 paket hazır toz çikolata sosu
  • 2 su bardağı süt
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 paket sütlü çikolata
  • Şekerleme tanecikleri (süsleme için)

Cake pops tarifi yapılışı

1Çikolata sosunun hazırlanması için, toz çikolata bir tencereye boşaltılır ve üzerine süt ilave edilerek pişirilir. Topaklanmaması için sürekli karıştırılmalıdır.

2Çikolatalı sos piştikten sonra ocak kapatılır. Ardından bisküviler rondoya konularak, un haline gelinceye kadar ufalanır.

3Ufak bir tavada da tereyağı eritilir. Tüm bu işlemlerden sonra derin bir karıştırma kabı tezgaha alınarak önce un haline getirilen bisküviler, sonra tereyağı ve son olarak da çikolata sosu azar azar kabın içerisine dökülür. Sosun yavaş yavaş dökülmesi kıvamı tutturabilmek içindir. İstenilen kıvam elde edildiğinde bütün malzemeler yoğurularak birbirinden ayrılmayacak kıvama getirilir.

4İsteğe göre bu esnada iri çekilmiş ceviz ya da fındık içi konulabilir. Daha sonra hazırlanan karışımdan ceviz büyüklüğünde bir parça kopartılarak avuç içinde yuvarlanır ve geniş düz bir tabağa dizilir. Tüm harç için aynı işlem yapılır.

5Top şekline getirilen tüm harç, 15 dakika buzdolabında dinlendirilir. Bu sırada sütlü çikolata benmari usulü ocakta eritilir.

6Dolapta dinlendirildikten sonra çıkartılan kek topları, eritilen çikolataya batırılarak istenilen şekerleme süsleriyle kaplanabilir. Süslendikten sonra tekrar tabağa dizilerek, çikolatanın donması için buzdolabına konur. Çikolata donduktan sonra cake pops lezzeti servise hazır demektir.

Afiyet olsun.

Cake Pops Yapımı Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Cake Pops Yapımı
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

3 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...