Cake Pops Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 3 Kasım 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 35 Dakika
Pişme süresi: 35 Dakika
Kaç Kişilik: 6 Kişilik

Cup cakelerden sonra daha çok yapılmaya başlanan süslemeli ve dolgu malzemeli kekler yeni yeni tarifler ile hayatımıza girmektedir. Çocukların çok sevdiği fakat dışarıdan alınması çok faydalı olmayan bu kekleri siz de evde kendiniz yapabilir ve onlara sevdikleri bu atıştırmalıkları sağlıklı bir şekilde sunabilirsiniz. Cake pops tarifi için evdeki birçok malzemeyi kullanmanız mümkündür. Genelde doğum günü ve özel günlerde yapılan bu tarifleri sizler de çok beğeneceksiniz.

Cake Pops için Malzemeler:

  • 1 çay bardağı süt
  • 3 su bardağı un
  • 2 yumurta
  • Yarım çay bardağı şeker
  • Kaplama için kuvertur beyaz çikolata ve normal çikolata (200’er gr)
  • Renkli pasta süsü
  • Uzun çöp şişler
  • Yuvarlak kesme kalıbı

Cake Pops Yapılışı:

1Şeker ve yumurta bir karıştırma kabında şeker tamamı ile eriyinceye kadar çırpılır. Çırpma sonrasında yavaş yavaş un ve süt ilavesi yapılır. Kabartma tozu kullanımı isteğe bağlıdır. Çünkü bu tarifte kek küçük parçalara ayrılacaktır. Bu sebeple de kabarması ya da kabarmaması çok önemli değildir.

2Hazırlanan kek karışımı düz bir tepsi ya da borcama dökülür. Düz alan parçalamayı kolaylaştırır. 180 derecede yaklaşık 35 dk. pişen kek fırından çıkarılır ve ılımaya bırakılır.

3Bir yandan çikolatalar ayrı ayrı kaplara alınarak benmari usulü eritmeyen başlanır.

4Kaplama malzemesi olarak kullanılacak malzemeler de çukur bir kaseye alınır.

5Yuvarlak kek kesme kalıbı ile önce kekin bir ucunda deneme yapılır. Tam yuvarlak şekil elde edilmelidir. Şekilli kekler çöp şişlerin ucuna takılır. Her bir kek topu çikolatalarda birine batırılarak kaplanır.

6Çikolatalar donmadan pasta süsüne batırılmalıdır. Sonra dik bir şekilde keklerin çikolatası kurumaya ve donmaya bırakılır.

Afiyet olsun

Cake Pops Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Cake Pops Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

3 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...