Evde Meyveli Yoğurt Yapımı Çilekli

Yayınlanma Tarihi: 2 Ekim 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 15 dk
Pişme süresi: –
Kaç Kişilik: 4 kişilik

Mevsiminde toplanmış taze meyveler ve evde yapılmış doğal yoğurt ile hazırlanan meyveli yoğurtların tadına doyum olmaz. Hem ikramlar için, hem de sağlıklı beslenme için evde mayalanmış yoğurtlar, temiz- sağlıklı ve doğaldır. Dalından toplanmış mevsim meyveleri, kişisel tercihe göre kırmızı meyveler, sarı meyveler ve karışık meyveler şeklinde yapılabilir. Mevsiminde olmayan meyveler içinde, yazın taze ve mis kokusu üzerinde toplanmış meyveleri, güneşte kurutarak, kış çayları, meyve salataları ve meyveli yoğurt için kullanabilirsiniz. Yaz meyvelerini dondurucuya koymak, bu tür sunumlar için ideal bir yöntemdir. Yaş pastalar ve kompostolar için muhteşem çözüm.

Meyveli Yoğurt İçin Malzemeler

  • 500 gr kaymaksız yoğurt
  • 2 adet Şeftali ya da Nektarin
  • 2 adet Muz
  • 4 adet Şekerpare Kayısı
  • 1 adet tatlı elma
  • Bir kaç adet çilek ya da frambuaz

Meyveli Yoğurt Yapılışı

1Geniş ve derin bir kaba yoğurdu koyun ve bir çatal yardımı ile biraz karıştırın. Akışkan bir kıvam alması için 1- 2 dakika çırpılması gereklidir.

2Elma ve şeftalileri soyun, doğrama tahtası üzerinde minik parçalar halinde doğrayın. Şayet şeftaliler yumuşak ise, en son doğrayın. Meyvelerin fazla sulanmaması, yoğurdun kıvamı için önemlidir.

3Önce kayısıları doğrayın ve minik parçalar halindeki şeftali, elma ve kayısıyı yoğurdun içine ekleyin. Tüm karışımı bir kaç kez karıştırın.

4Muzları soyarak, ince ve halka şeklinde dilimleyin. Dilerseniz yarım ay şeklinde doğrayabilirsiniz. Doğrama işlemi bittikten sonra, karışıma ekleyin.

5Yoğurt karışımını, iyice harmanlanacak şekilde karıştırın ve kaselere eşit şekilde paylaştırın. Üzerini çilek dilimleri yahut böğürtlenlerle süsleyerek servis ediniz. Dilerseniz meyveli yoğurdu, meyve yerine reçelle de yapabilirsiniz. Şeftali, çilek ve vişne reçelleri yoğurtla muhteşem bir lezzet vermektedir.

Evde Meyveli Yoğurt Yapımı Çilekli Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Evde Meyveli Yoğurt Yapımı Çilekli
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

4 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...