Sütlü Meyveli Bebek Muhallebisi

Yayınlanma Tarihi: 23 Ağustos 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 15 Dakika
Pişme süresi: 15 Dakika
Kaç Kişilik: 1 Kişilik

Bebekler için yemek yapmak yetişkinler için yemek yapmaktan çok daha zorlu olabilmektedir. Birçok ebeveyn bebeğine ne yedireceğini bilememekte ve bu konuda kafa karışıklığı yaşamaktadır. Aşağıda yer alan sütlü meyveli bebek muhallebisi 1 yaş üstü olan her bebek için idealdir. Aynı tarif sütle değil su ile yapılırsa 1 yaş altı bebekler içinde uygundur. Hemen hemen her bebeğin severek tükettiği bu mama, annelerin kurtarıcı bebek maması tariflerinden biri olacaktır.

Sütlü meyveli bebek muhallebisi için malzemeler

  • 1 su bardağı yarım yağlı inek sütü
  • 1 adet kırmızı elma
  • 1 tatlı kaşığı üzüm ya da dut pekmezi
  • 1 çorba kaşığı nişasta
  • 1 tatlı kaşığı irmik
  • 1 ufak muz

Sütlü meyveli bebek muhallebisi yapılışı

1Sütlü ve meyveli bebek muhallebisi için yapılacak ilk hazırlık meyveler ile ilgili olacaktır. Meyveler muhallebiye katılmak üzere rendelenmeli ve ezilmelidir. İlk olarak 1 adet kırmızı elma iyice rendelenmeli ve suyu sıkılarak muhallebi tenceresine alınmalıdır.

2Daha sonra muzlardan aynı şekilde hazırlanmalı fakat bu sefer rende değil ezme yöntemi kullanılmalıdır. 1 ufak muz iyice ezildikten ve püre haline getirildikten sonra muhallebi tenceresine eklenmelidir.

3Tüm bu meyve pürelerinin üzerine 1 su bardağı süt, 1 tatlı kaşığı pekmez, 1 çorba kaşığı nişasta ve 1 tatlı kaşığı irmik eklenmelidir.

4Tüm muhallebi malzemeleri tencere alındıktan sonra kısık ateşte sürekli olarak karıştırılmalı ve koyulaşması beklenmelidir. Ağır ağır pişen muhallebi göz göz olduktan sonra ocaktan alınmalı ve soğumaya bırakılmalıdır.

5Soğuduktan sonra kaseye alınan muhallebi bebeğe yedirilmek üzere hazır hale gelmiş olacaktır. İsteğe bağlı olarak tarçın katılması da mümkündür.

6Bu muhallebi tarifi 1 yaş üstünde olan her çocuk için uygundur. Meyvelerle ve pekmezle lezzetlendirilen bu tarif sayesinde her çocuk mama yemeyi sever hale gelecektir.

Sütlü Meyveli Bebek Muhallebisi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Sütlü Meyveli Bebek Muhallebisi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
1.51star1stargraygraygray Based on 2 Review(s)

Yorumlar

23 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...