Fırında Kremalı Kumpir Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 2 Aralık 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 Dakika
Pişme süresi: 45 Dakika
Kaç Kişilik: 4 Kişilik

Çoğu insan öğle yemeklerini aperatifler ile geçiştirir. Kumpirde öle arasını geçiştirebileceğiniz türden bir aperatiftir. Dışarıda kolaylıkla bulabileceğiniz kumpiri evde kendi başınıza da yapabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız kumpire eklediğiniz küçük dokunuşlar ile tadını arttırabilirsiniz. Fırında kumpir yapımı için gerekli olan malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz.

Fırında Kremalı Kumpir Tarifi İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • 4 adet büyük boy kumpir patatesi
  • 1 paket krema

Fırında Kremalı Kumpir Tarifinin Yapılışı

1İlk aşama olarak alınan kumpir patateslerini güzelce yıkıyoruz. Yıkanan patatesleri alüminyum folyo yardımı ile sarıyoruz. Alüminyum folyo ile sarılan patateslerin üzerinde çatal yardımı ile delikler açıyoruz.

2Patatesleri pişireceğimiz fırını 180 dereceye getirip ısınmasını bekliyoruz.

3Isınan fırının içine alüminyum folyoya sarılmış patatesleri yerleştiriyoruz. Patatesler 180 derece ısı ile yaklaşık 45 dakika boyunca pişiriyoruz.

445 dakika fırında pişen patatesleri sıcak iken çıkartıp bir kaseye yerleştiriyoruz. Kaseye yerleştirdiğimiz patateslerin üstünden bıçak yardımı ile uzun bir çizik açıyoruz. Bu çizikten patatesi iki yana doğru ayırıyoruz. İçine istediğimiz miktarda kremayı ekleyip bir kaşık yardımı ile karıştırıyoruz.

5Ayrıca Kumpirin içine krema haricinde istediğiniz sosları ekleyebilirsiniz.

6Tüm bu işlemleri sırası ile yaptıysanız fırında kremalı kumpiriniz hazırdır.

Kumpir Nasıl Hazırlanmalıdır?
Fırında kumpir yapmak için gerekli olan malzemeler hazırlandıkan sonra dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi kullanılacak olan patatesin büyüklüğüdür. Normal patatesler kumpir için küçük kalacaktır ve istediğiniz şekilde olmayacaktır. Bunun için alacağınız patatesin kumpir patatesi olmasına dikkat edin. Fırında kumpir için gerekli olan malzemeleri hazırladıktan sonra yapım aşamasına geçmeden önce yapım aşamasını okumayı unutmayın. Daha sonra yapım aşamasına geçebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Fırında Kremalı Kumpir Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Fırında Kremalı Kumpir Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

2 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...