Frappe Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 24 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5dk
Pişme süresi: 5dk
Kaç Kişilik: 2

Son günlerde kahve dükkânlarında sıklıkla rastladığınız krema tadında, bol köpüklü soğuk kahveleri artık evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Popüler kahve çeşitlerinden olan evde frappe nasıl yapılır sorularınızın yanıtlarını bulabileceğiniz tarifimizi, püf noktalarıyla birlikte paylaşıyoruz. Sunum ve damaklarda bıraktığı tatla, bol köpük kremalı nescafe, aslında her mevsim keyifli içim sunan lezzet harikası bir kahvenin yapımı da çok kolay!

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı nescafe
  • 1 su bardağı soğuk süt
  • 2 tatlı kaşığı toz şeker
  • 3 yemek kaşığı soğuk su
  • Sunum için çikolata sosu

Yapılışı

11- Öncelikle nescafe frappe için 1 tatlı kaşığı granül nescafeyi ve 2 tatlı kaşığı toz şekeri büyükçe bir fincana koyun. Üzerine 3 yemek kaşığı soğuk su ilave edin. Süt çırpıcısı (köpürtücü) ile frappe yapımı için krema haline gelene dek nescafe, su karışımını çırpın.

2 2- Krema yani yoğun köpük haline gelen frappe kahve üzerine, köpüğünü söndürmeden yavaş yavaş fincan dolup, köpük üste çıkana kadar soğuk sütü dökün.

3 3- Sütü ilave ettikçe, kahve köpüğü yüzeye çıkacak. Sütün soğuk olarak ilave edilmesiyle lezzetli frappe tarifi tamamlanmaktadır.

4 4- Sunum aşamasında frappe üzerine hazır olarak satılan çikolata sosundan sıkarak, kürdan yardımıyla çiçek, kalp yada farklı desenlerden oluşan şekiller verebilirsiniz.

5 5- Arzuya göre soğuk kahvenin üzerine lezzet ve sunumu ikiye katlamak için 1 top vanilyalı dondurma da ilave edilerek içile bilmektedir.

6- Soğuk olarak tüketilen nescafe ıce hazırlanırken, süt çırpıcınız yok ise, bu köpürtme işlemini kavanozda çalkalama yöntemiyle, yada bitki çayları ve granül kahveler için olan french press’lerde de aynı işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Frappe Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Frappe Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

24 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...