Sebze Çorbası Bebekler İçin

Yayınlanma Tarihi: 31 Aralık 2016 Ekleyen: Seda Çapçı


Hazırlık süresi: 5 Dk
Pişme süresi: 30 Dk
Kaç Kişilik: 2 Kişi

Altıncı aya kadar anne sütüyle beslenen bebekler, altıncı aydan sonra ek gıdaları da almaya başlar. Bu ek gıdalardan en vitaminlisi, en lezzetlisi ve besleyici olanlarından birisi de sebze çorbalarıdır. Sebze çorbası bebekler için en ideal ek gıdalardan birisi ve yapımı da oldukça kolay. Bebeğime sebze çorbası yapmak istiyorum diyen anneler için pratik bir bebek için sebze çorbası tarifimiz var.

Bebekler için sebze çorbası malzemeleri:

  • 1 adet patates
  • 1 adet havuç
  • 1 adet kabak
  • 1 çorba kaşığı irmik
  • 1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı

Özellikle ilk çocuğunu dünyaya getirmiş anneler, bebekleri 6. ayın içindeyken bebekler için sebze çorbası nasıl yapılır sorusunun cevabını arar. Bebeğiniz için en hafif ve besleyici sebze çorbası tarifini hemen verelim.

Bebekler için sebze çorbası tarifi

1Adım 1 – Önce sebzeleri iyice yıkayın ve incecik dilimleyin. İnce dilimlenmesi, kolay pişmelerini sağlar. Tencereye aldığınız doğranmış sebzelere, üzerlerini geçecek kadar su ekleyin ve kaynamaya bırakın.

2Adım 2 – Sebzeler yumuşayınca irmikle yağı da ekleyin ve karıştırın. Çorbayı 3-4 dakika daha pişirin ve piştikten sonra blenderdan geçirin.

Çorbayı kaseye alın ve ılınınca bebeğe yedirin

Çorba bitmezse ağzı sıkıca kapalı bir kavanozda bekletip ertesi gün de yedirebilirsiniz.

Bebekler için sebze çorbası tarifleri içinde en kolay ve hızlı hazırlananlarından birisini verdik. Bebeğiniz afiyetle yesin.

Bebekler İçin Sebze Çorbası Yapımı Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Sebze Çorbası Bebekler İçin
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

19 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...