Zencefilli Ballı Süt Öksürük İçin

Yayınlanma Tarihi: 8 Mart 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dakika
Pişme süresi: 10 dakika
Kaç Kişilik: 1

Kış aylarında öksürük herkesin maruz kaldığı bir hastalıktır. Bu ballı zencefilli süt öksürüğe çok iyi gelen bir karışımdır. Ballı zencefil nasıl yapılır? Bunun için aşağıda malzemeler verilmiştir. Sütle bal karışımının faydaları yıllardır bilinir. Buna birde zencefil ve karabiber eklenince öksürük kısa süre de kesilir. Süt ve bal karışımının faydaları şüphesiz annelerimiz tarafından eskiden beri bilirdi, günümüzde bunu gençlerde öğrenmiş ve bol bol tüketmektedir..

Zencefilli Ballı Süt İçin Gerekli Malzemeler:

  • 1 bardak süt
  • 1-2 tatlı kaşığı zencefil tozu veya 1 parça taze zencefil
  • 2 tatlı kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı karabiber

Zencefilli Ballı Süt Yapılışı:

1Öncelikle zencefil nasıl yapılır? İlk olarak zencefilin kabuğu soyulur. Sonra ince ince küçük parçalar halinde dilimlenir. İsterseniz bunun yerine toz zencefil de kullanabilirsiniz. Toz zencefil de oldukça faydalıdır ancak taze zencefilin daha etkili olduğu bilinmektedir.

2Bir bardak sütün yarısını bir tasa veya cezveye alın kısık ateşte içerisine soyulmuş zencefil parçalarını atıp kaynatın. Kaynamaya başladıktan hemen sonra süt ve zencefil karışımını beklemeden ocaktan alın.

3Daha sonra 1 bardağın içine bu kaynamış sütlü zencefili dökün. Üzerine diğer yarım bardak sütü de ekleyin. Sütü ikiye ayırmamızın sebebi bal çok sıcak olduğu zaman faydalı etkisini kaybedeceği içindir. Bal zencefil faydaları pek çok solunum hastalıklarında etkilidir, hatta kış aylarının olmazsa olmazıdır.

4Hazırladığımız süt, zencefil karışımına 1 veya 2 tatlı kaşığı balı ekleyip bal eriyene kadar karıştırıyoruz. Zencefil bal karışımı nasıl hazırlanır sorusuna en iyi örnek bu tarif olacaktır. Öksürük için bal herkesin denediği bir yöntemdir. Bir de karabiber öksürük için son derece etkilidir.

Zencefilli Ballı Süt Öksürük İçin Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Zencefilli Ballı Süt Öksürük İçin
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

Yorumlar

8 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...