4 Aylık Bebek İçin Sebze Çorbası

Yayınlanma Tarihi: 7 Mart 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 Dakika
Pişme süresi: 15 Dakika
Kaç Kişilik: 1

Bebekler, özel ilgi ve alaka isteyen değerli varlıklarımızdır. Bebeklerin yemekleri de özel ve bir o kadar da özenli hazırlanmış olmalıdır. Hatta aylık gelişimlerine göre yiyecekleri yemeklerde farklıdır. 5 aylık bebek çorbaları ayrı, 9 aylık bebek çorbaları ayrı olarak hazırlanır.

Bebekler, her ayda farklı yiyeceklere geçiş yapmalıdır. 4 aylık bebek mama tarifleri için, sebze çorbasına ilk başlangıç yapılabilir. Öncelikle bir kaç sebzeyle başlanan çorbalara, 4 aylık bebek yemekleri için daha sonra tek tek sebzeler eklenebilir. Kabak, havuç, pirinç ve irmikten oluşan, 5 aylık bebek için sebze çorbası verilebilir. Bebeklerin, sebzelere alıştırılması yavaş yavaş olmalıdır.

Bebek çorbaları 4 aylık olunca başlanabilir. İlk günlerde 1 kaç kaşık yeterli olacaktır.

Küçük bebekler, özellikle de 4 aylık bebekler ilk etapta yeni yiyecekler tatmak istemeyebilirler. Bebekleri zorlamadan, ertesi gün tekrar denenmelidir. Sebze çorbası hazırlarken, içine bit tatlı kaşığı irmik koymak 4 aylık bebek yemekleri tarifleri için kıvam arttırıcıdır.

 

4 Aylık Bebek İçin Sebze Çorbası İçin Malzemeler:

  • 1 tane kabak
  • 1 tane havuç
  • 1 tatlı kaşığı pirinç
  • Yarım çay bardağı et suyu
  • 1 tatlı kaşığı irmik

4 Aylık Bebek İçin Sebze Çorbası Hazırlanışı:

1Ufak bir tencerenin içerisine; doğradığınız havucu, kabağı koyun ve pirinci, irmiği, et suyunu ilave edin. Sebzelerin üzerini örtecek kadar su ekleyin.

2Orta hararetli bir ocakta, sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirin.

3Pişen sebze çorbasını, blenderden geçirin.Hazırlamış olduğunuz sebze çorbasını, minik bir kaç kavanoza koyup, bebeğinizi besleyebilirsiniz.

4 Aylık Bebek İçin Sebze Çorbası Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
4 Aylık Bebek İçin Sebze Çorbası
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
21star1stargraygraygray Based on 14 Review(s)

Yorumlar

7 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...