6 Aylık Bebek Kahvaltısı

Yayınlanma Tarihi: 7 Mart 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 15 Dakika
Pişme süresi: 10 Dakika
Kaç Kişilik: 1

Her anne bebeğinin günlük menüsünde neler olması gerektiğini merak eder. Bebeğinizin menüsünde onun ihtiyacı olan protein, karbonhidrat, mineral, yağ ve su için dengeyi kurmanız önemlidir. Unutulmamalı ki bebeklerde çeşitli aynı zamanda dengeli beslenme, sağlık için olduğu kadar damak tadı gelişimi ve bebeğin ileriki dönemde yani yetişkin olunca edinmesi gereken yeme alışkanlıklarının oluşması için çok önemlidir. Bu nedenle bebeğinizi sakın aynı yiyeceklerle yani tek düze beslenmeye alıştırmayın. Aksi halde ilerde çok sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bebek kahvaltısı en az büyüklerin ki kadar önemlidir. Artık 6 aylık bebek kahvaltısı, 6 aylık bebek kahvaltısı tarifleri aramaya başlayabilirsiniz.

 Altı aylık bebek kahvaltısı içerisinde neler olmalı bunu mutlaka öğrenmelisiniz. Öncelikle bilmeniz gereken 6 aylık bebek ne yemeli. Örneğin bir yaşından önce bal ve süt vermemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Miniğiniz için aradığınız bebek yemekleri 6 aylık için olmalıdır özellikle. 6 aylık bebek kahvaltısı tarifi için oldukça bol çeşit mevcut aslında sadece biraz araştırmanız özelliklerini öğrenmeniz gerekecektir. Aynı şekilde 6aylik bebek yemekleri için de her gün için bir çok seçeneğiniz vardır.

Eğer bebeğinize ilk kez yumurta verecekseniz, yumurtayı çok iyi kaynatmalı ve sarısından nohut büyüklüğünde bir parça vermelisiniz. Bu şekilde bir süre devam ederek her gün miktarı artırarak 1 hafta içerisinde bir yumurta sarısına kadar çıkartabilirsiniz.6 aylık bebeklere haftada 3 yumurtadan fazla vermemelisiniz. 1 yaşına kadar yumurtanın beyazını vermemelisiniz. Çünkü beyazında bol miktarda kalsiyum vardır bu kuvvetli kalsiyumu minik mideleri kaldırmayabilir.

 

Domatesli Yumurta İçin Malzemeler

  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 adet domates
  • 2 dal maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 dilim ekmek içi

Domatesli Yumurta Yapılışı

1Domatesin kabuklarını soyup cam rendeyle rendeleyelim.

2Domatesi zeytinyağı ile birlikte tencereye alıp ocağa koyalım.

3Domatesi biraz kavurduktan sonra içine yumurta sarısı ekleyip karıştırın, yumurta iyice pişince altını kapatıp içine ince ince doğradığımız maydanozu ekleyelim. İçine doğradığınız bir dilim ekmek içiyle yedirebilirsiniz.

6 Aylık Bebek Kahvaltısı Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
6 Aylık Bebek Kahvaltısı
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
0graygraygraygraygray Based on 1 Review(s)

Yorumlar

7 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...