Ev Yapimi Kapuçino

Yayınlanma Tarihi: 29 Eylül 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 Dakika
Pişme süresi: 5 Dakika
Kaç Kişilik: 1 Kişilik

Dünyada en çok sevilen ve tercih edilen kahve türlerinden birisi de kapuçino olmaktadır. Oldukça yumuşak bir kıvamı bulunan bu kahve, aynı zamanda oldukça yumuşak bir kıvama sahiptir ve damakta hoş bir süt tadı bırakmaktadır. Pek çok insanın tutku ile yaklaştığı kahve sadece kafelerde değil aynı zamanda evde de kolayca hazırlanabilir. Bu anlamda sizin için derlediğimiz kapuçino tarifi ile evinizde kendi kahvenizi yapabilirsiniz. Dilerseniz bu tarife farklı aromalar ve malzemeler katarak kendinize has kahveler yaratabilir, ailenize ve sevdiklerinize bu tarif ile hazırlamış olduğunuz kahve çeşitlerini sunabilirsiniz.

Ev Yapımı Kapuçino İçin Malzemeler:

  • 1 Su Bardağı Kadar Süt,
  • 1 Tatlı Kaşığı Türk Kahvesi veya Filtre Kahve,
  • 2 Tatlı Kaşığı Kadar Toz Şeker,
  • 2 Tatlı Kaşığı Kadar Su,
  • İstenildiği takdirde karamel ve çikolata sosları,

Ev Yapımı Kapuçino Yapılışı:

1Sütü kahve cezveniz içine alın ve kısık ateşte kaynamaya bırakın. Sütün kaynayıp taşmamasına büyük özen gösterin.

2Türk kahvesini veya filtre kahvenizi, şekeri ve suyu derin bir kabın içerisinde karamel kıvamını ve rengini alıncaya kadar iyice karıştırın.

3Karıştırarak oluşturduğunuz bu karışımı kahveyi içmek istediğiniz bardağa koyun. Ardından bu bardağa yavaş yavaş kaynamakta olan sütü dökün ve devamlı olarak yavaş hareketler ile karıştırın.

4Sütü dökerken bardağı karıştırmak kahvenin daha köpüklü bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple sütü ne kadar yavaş döker ve bardağı karıştırırsanız kahveniz o kadar köpüklü olacaktır.

5Sütün tamamını boşalttıktan sonra kahveniz artık içilmeye hazır. Dilerseniz sütü boşaltmadan önce bardağa karamel, erimiş çikolata ve benzeri soslar koyarak kahvenizi farklı tatlarda hazırlayabilirsiniz.

Ev Yapimi Kapuçino Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Ev Yapimi Kapuçino
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

4 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...