Vanilyalı Sütlü Türk Kahvesi

Yayınlanma Tarihi: 1 Kasım 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 Dakika
Pişme süresi: 10 Dakika
Kaç Kişilik: 4 Kişilik

Kahve, dünyaca bilinip çoğu insan tarafından sevilen ve onlarca çeşidi yapılan; görselliği, lezzeti ve sunumu açısından oldukça zengin bir içecektir. Sıcak içecekler denildiğinde akla ilk gelenlerdendir. Kahve, onlarca çeşit arasından sevenlerinin damak tadına en hitap edeni seçme şansı verecek kadar çok çeşitliliğe sahip olsa da, Türk halkı olarak en çok sevilen ve tüketilen kahve, Türk kahvesidir ve yine Türk kahvesinin de onlarca çeşidi bulunmaktadır. Karamelli, damla sakızlı, cappuccinolu, çikolatalı, fındıklı, dibek kahvesi, vanilyalısı ve daha birçok çeşidi. Sevenlerine bu kadar çok çeşit ve onlarca farklı lezzet sunan kahve, çok çeşitli ve değerli bir içecektir. Türk kahvesi ise Türklere ait olup, tüm insanlığa bırakılan lezzetli ve değerli bir mirastır. Kahveden bu kadar söz etmişken canı kahve çekmeyen olmamıştır heralde. O zaman sıcacık, yumuşak içimli, sütlü ve vanilyalı harika bir kahve denemeye var mısınız? İşte size enfes bir vanilyalı sütlü Türk kahvesi tarifi.

Vanilyalı Sütlü Türk Kahvesi İçin Malzemeler:

  • 4 Türk kahve fincanı süt
  • 4 tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • 3 4 çay kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı vanilin

Vanilyalı Sütlü Türk Kahvesi Yapılışı:

1Vanilyalı sütlü Türk kahvesi yapmak için öncelikle 4 Türk kahve fincanı süt, 3 4 çay kaşığı toz şeker ve 4 tatlı kaşığı Türk kahvesi bir cezvede karıştırılarak hazırlanır.

2Daha sonra ocağın en küçük yerinde, yavaş yavaş karıştırarak çok kısık ateşte pişirilir.

3Kahve köpürmeye başlayınca, üzerine 1 çay kaşığı vanilin eklenir ve kaynayınca ocaktan alınarak kahve fincanlarına boşaltılır.

4Soğumadan servis edilen kahveler, sıcak sıcak içilir.

Afiyet olsun.

Vanilyalı Sütlü  Türk Kahvesi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Vanilyalı Sütlü Türk Kahvesi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

1 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...