Nane Limon Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 24 Ağustos 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 Dakika
Pişme süresi: 10 Dakika
Kaç Kişilik: 1 kişilik

Nane limon; çocukken hemen hemen herkesin içtiği, iyileştirici gücü ile bilinen faydalı bir çaydır. Yapımı oldukça pratik ve az malzemeli olan bu çayın kış aylarında vücudu tüm kötü hastalıklardan koruduğu bilinmektedir. Hem yetişkinler için hem de çocuklar için ideal olan nane limon yapımı, kişiyi her türlü hastalığa ve probleme karşı koruyacaktır. Nane limon çayının en önemli özelliği sıcağa yakın bir ılıklıkta içilmesidir. Soğuduğunda sıcakken olduğu kadar etkili ve faydalı olmayacaktır.

Nane limon tarifi için malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı kuru nane ya da taze nane
  • 1 fincan ılık su
  • 1 adet limon

Nane limon tarifi yapılışı

1Nane limon çayının yapımı için yalnızca 3 malzeme yeterli olacaktır. Her evde bulunan bu malzemeler sayesinde acil hastalık durumlarında nane limona başvurabilmek mümkündür. İlk olarak 1 fincan su bir cezveye alınmalı ve kısık ateşte kaynatılmalıdır.

2Kaynama noktasına ulaşan suyun içerisine 2 tatlı kaşığı kuru nane ve önceden ufak ufak doğranmış olan 1 adet limon ilave edilmelidir.

3Limonun kabukları ile kullanılması çayın etkilerini arttıracaktır. Bu aşamada çayın sürekli olarak karıştırılması ve kısık ateşte pişirilmesi son derece önemlidir.

4Ağır ağır pişirilen nane limon bir süzgeç yardımı ile süzüldükten sonra servise hazır hale gelecektir. Yapımında kuru nane kullanıldığı için 2 defa süzülmesinde yarar görülmektedir.

5Kuru nane kullanmak istemeyen kişilerin taze nane kullanmaları da mümkündür. Eğer taze nane kullanılacak ise 5-6 yaprak kadar kullanılması yeterli olacaktır. Haftada 2-3 kere tüketildiğinde vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren bu çay tarifi, bağışıklık sisteminin düşük olduğunu düşünen kişiler için idealdir.

Nane Limon Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Nane Limon Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

24 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...