Sıcak Çikolata Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 23 Ekim 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 Dakika
Pişme süresi: 5 Dakika
Kaç Kişilik: 2 Kişilik

İçen kimsenin bitmesini istemeyeceği sıcak çikolata tarifi oldukça kolaydır. Özellikle soğuk kış günlerinde okuldan gelen çocuğunuzun ve akşam sohbetine gelen sevdiklerinizin lezzetle içmesi için hazırlanacak sıcak çikolatanın üstüne konulacak küp şeklindeki marshmallow parçaları, eğlencenin doruğa çıkmasına katkı sağlar. Renkli bonibon şekerler, bir parça krema, portakal kabuğu rendesi, çubuk tarçın veya naneyle yaratıcı sunumlar ortaya çıkarılabilir.

Sıcak Çikolata Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler:

  • 300 ml tam yağlı soğuk süt
  • 1 yemek kaşığı kakao
  • 50 gr parça çikolata tercihen bitter
  • 1 yemek kaşığı esmer toz şeker

Sıcak Çikolata Yapılışı:

1Sıcak çikolatanın hazırlığı için süt, kakao ve esmer şeker büyük boy cezveye alınır.

2Bitter çikolata parçalanır ve benmari usulü eritilir.

3Sütlü karışım kaynamaya başladıktan sonra fincana boşaltılır ve eriyen çikolatayla birleştirilerek sunum yapılır.

Damak tadına uygun kakao, krema veya toz tarçın ilavesiyle de servis edilecek olan sıcak çikolatanın yanında ihtiyaca göre ilave şeker servisi yapılabilir. Soğuk kış günlerinde en az bir kase çorba veya bir fincan salebin yerine aday olan sıcak çikolata tarifi, özellikle kokusuyla misafirleri heyecanlandırır. Hazır poşette satılan ürünler yerine evde olan malzemelerle siz de hemen hazırlıklara başlayabilirsiniz. Evinde çocuğu olan annelerin bulundurması gereken parça çikolata ve sütle damak tadına uygun kıvamda ve lezzette bir sunum gerçekleştirilebilir.

Kullanılacak malzemenin kalitesi, ortaya çıkacak sıcak içeceğin de kalitesini belirleyecektir. Özellikle gençler tarafından büyük ilgi gören bu tarif büyük cam kupalarda, kişiye özel olarak hazırlanan fincanlarda veya çorba kaselerinde verilerek sohbetin uzun olması sağlanabilir. Sıcak çikolataya batırılarak tüketilecek bisküvi ya da gofret gibi yardımcı malzemelerle çeşitler artırılabilir.

Sıcak Çikolata Nasıl Yapılır Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Sıcak Çikolata Nasıl Yapılır
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

23 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...