Kahve Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 30 Mayıs 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 Dakika
Pişme süresi: 10 Dakika
Kaç Kişilik: 4

Türk kahvesi en fazla tüketilen lezzetlerden biri olmaktadır. Gerek misafirlere ikram edilmesi ile gerek ise özel günlerde tüketilmesiyle sıklık ile tercih edilir. Türk kahvesi doğru pişirildiğinde ise çok daha lezzetli olmaktadır. Bu yüzden Türk kahvesin de kullanılan malzemeler kadar, pişirme tekniği de çok önemli olmaktadır. Ayrıca kullanacağınız Kahve ne kadar taze olur ise kahveniz o kadar lezzetli ve köpüklü olur. Kahve nasıl yapılır sorunun cevabından önce ise dilerseniz, Türk kahvesi yapabilmek için gerekli malzemelerin listesi ise aşağıda ki gibidir.

Türk kahvesi malzemeler

  • 4 tatlı kaşığı Türk kahvesi ( kişi sayısına göre kahve miktarını ayarlayabilirsiniz. Ölçü kişi başına bir tatlı kaşığı olmaktadır.)
  • 4 çay kaşığı toz şeker ( Orta kahve için verilen şeker miktarıdır. Damak tadınıza göre toz şeker miktarını ayarlayabilirsiniz. )
  • 4 Kahve fincanından biraz az su ( kahve ve şeker ile çoğalacağından 3.5 kahve fincanı su yeterli olmaktadır. )

Türk kahvesi yapılışı

1Orta boy bir cezve içerisine 4 tatlı kaşığı Türk kahvesini koyun. Daha sonra üzerine 4 çay kaşığı toz şekeri de ekleyin. Daha sonra ise 3.5 kahve fincanı suyu üzerine ilave ederek ocağa koymadan önce güzelce karıştırın. Güzelce karıştığından emin olun.

2Ocağın küçük gözünde kısık ateşte kahvenizi pişmeye bırakın. Bir kez karıştırdıktan sonra karıştırmadan pişmeye bırakın.

3Köpürmeye başlayan Türk kahvenizi taşmadan ocaktan alın ve üzerinde oluşan köpükleri bir çay kaşığı ile fincanlara pay edin.

4Ve tekrardan kısık ateşte pişmeye bırakın. Tekrar kaynayan Türk kahvesini Fincanlara eşit miktarda bölüştürün.

5Yanında lokum ve ya çikolata ile servis edebilirsiniz.

Kahve Nasıl Yapılır Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Kahve Nasıl Yapılır
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

30 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...