Sıcak Çikolata Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 22 Kasım 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 Dakika
Pişme süresi: 10 Dakika
Kaç Kişilik: 2 Kişilik

Hazırlayan kişiye mutluluk veren sıcak çikolata tarifi, ikram edilen misafirleri de keyiflendirir. Kokusunun yanı sıra sunumuyla da farklılık yaratan bu lezzet özellikle kış günlerinin en ideal içeceği olarak hazırlanabilir. Oldukça basit olan tarif isteğe göre lezzetlendirilebilir. Sunum kısmındaysa tamamen yaratıcılığa özel olarak çeşitlendirilebilecek olan ikram, cam önünde kitap okurken bitmesi istenmeyen saatlerin yaşanmasına yardımcı olur.

Sıcak Çikolata İçin Gerekli Malzemeler:

  • Yarım litre süt
  • 1 yemek kaşığı esmer toz şeker
  • 75 gram bitter çikolata parçası
  • 1 yemek kaşığı bitter kakao

Sıcak Çikolata Yapılışı:

1Süt, kakao ve toz şeker geniş bir kaseye konur.

2Bitter çikolata benmari usulü eritilir.

3Süt fincanlara paylaştırılır ve eritilmiş çikolata eklenerek karıştırılır.

Damak tadına uygun olarak şeker ilave edilmesi istenmeyen tarifler, tarçın ile tatlandırılabilir. Fincanların üzerine konacak bir kaşık krema ve nane yaprakları sunumun özelliğini çikolatanın lezzetine ekleyecektir. Tarife doyamayanlar ve her akşam yeniden pişirmek isteyenler marketten alacakları marshmallow şekerleri geniş ağızlı fincanların üzerine ekleyerek fark yaratabilirler.

Benmari usulü çikolata nasıl eritilir?

Çikolatanın lezzetinin daha hissedilir olmasını sağlayan benmari usulü eritme için öncelikle geniş ağızlı bir tencereye su konur ve kaynamaya bırakılır. Tencerenin ağzına alt kısmı kaynayan suya değmeyecek şekilde ısıya dayanıklı bir kap oturtulur. Kabın içine konacak çikolata parçası ilk olarak küçük parçalara ayrılır. Kısık ateşte eritme işlemine devam edilir. Dileyenler sıcak çikolata tarifine bu aşamada da 1 yemek kaşığı krema ekleyebilirler. Çorba kaselerinde ikram edilecek olan tarifin yanına sevilen tatlılardan ya da sıcak bir browni eklenerek soğuk kış gecelerinde sıcak evde olmanın keyfi doyasıya hissedilebilir. Afiyet olsun.

Sıcak Çikolata Tarifi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Sıcak Çikolata Tarifi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

Yorumlar

22 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...