Zencefil Çayı Öksürük Kesici

Yayınlanma Tarihi: 17 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 10 dk
Pişme süresi: –
Kaç Kişilik: 1

Kış aylarının en kötü hastalıklarından biri öksürüktür. Birde inatçı bir öksürüğe yakalandıysanız, günleriniz ve geceleriniz bir birine karışır. Doktora gittiğiniz halde, verilen öksürük ilaçları fayda vermiyorsa, bitkisel bir karışımı denemelisiniz. İlaç sanayisinde, katkı maddelerini herkes anlamaz. Ancak, bitkisel ilaçlar daha güvenilirdir.

Bitkisel ilaçla tedavi mümkün olduğu zaman, birinci tercih olarak tercih etmek, daha doğru olacaktır. Öksürük gibi, inatçı ve ciğerleri parçalayan bir hastalık için bir çok bitkisel karışım tavsiye edilmektedir. Bu karışımlardan biri olan zencefil çayı karışımını tarif edeceğiz. Başarılı ve etkili bir şekilde öksürük için zencefil çayı karışımı yapmak için, tarifi adım takip etmek gerekir. Genellikle yapılan yanlış, bitkilerin direkt olarak kaynatılmasıdır. Asıl olan ise bitkilerin kaynatılması değil, su kaynadıktan sonra günlük içtiğimiz çay gibi suya bir tutam atıp demlemektir.

ZENCEFİL ÇAYI MALZEMELERİ

  • Öncelikle kaynamış suyumuz hazır olmalı
  • Bir bardak veya fincan için bir çay kaşığı hakiki zencefil,
  • Yine bir bardak veya fincan için bir çay kaşığı veya tatlı kaşığı bal,
  • Bir dilim limon

ZENCEFİL ÇAYININ YAPILIŞI

1Çok eski bir geçmişi olan bu şifalı çayın yapılışında, daha önceden de belirttiğimiz gibi, su içerisinde bitkinin kaynaması yöntemi yanlıştır. Bu nedenle gerçek zencefil çayı nasıl hazırlanır? Sorusuna cevap vereceğiz.

2Öncelikle zencefil bal fincana konur. Daha sonra limon sıkılır. Üzerine sıcak su eklenir. Zencefilden dolayı hazırladığınız öksürüğe zencefil çayı biraz acı olur. Bu nedenle limon ve bal isteğe göre artırılabilir. Yalnız bal hakiki olmalıdır. Bu tarifimizle öksürük için zencefil bitkisel karışımımızı güvenle tüketebilirsiniz. Günde iki sefer içmelisiniz. Ayrıca zencefilin ateş düşürücü ve cinsel gücü harekete geçirici özelliği vardır. Birden çok faydası vardır.

Zencefil Çayı Öksürük Kesici Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Zencefil Çayı Öksürük Kesici
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

17 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...