Zayıflatan Elma Çayı

Yayınlanma Tarihi: 17 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 dk
Pişme süresi: 5 dk
Kaç Kişilik: 2

Bütün bayanlar fazla kilolarından şikayetçidir. O çok dert ettiğiniz fazla kilolardan kurtulmak artık çok zor değil. Tatlı ihtiyacınızı kesmek ve tok hissetmek için kullanabileceğiniz zayıflatan çaylar mevcut. Elma zayıflama konusunda sizin en büyük destekçiniz olacak. Bugün ki vereceğim zayıflatıcı çay tarifleri başkahramanı da elma.

Elma çayı birçok faydasının olmasıyla beraber zayıflamaya da yardımcı. Elma çayı zayıflatan çay ya da elma kabuğu çayı olarak da bilinir. Şimdi çok merak edilen elma çayı nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğim.

Malzemeler

  • 2 adet elma
  • 2 adet çubuk tarçın
  • Yarım limon
  • 1 tatlı kaşığı karabiber
  • 1,5 litre su

Yapılışı

1Elmaları ve limonu yıkayarak parçalara bölün. Geniş bir tencerenin içine elma ve limonları atın. Tarçın ve karabiberi de ekleyip 1,5 litre suyu ilave edin. Elmalar yumuşayınca kadar pişirin. Elmalar yumuşadığı zaman ocağın altını kapatın. Tencerede ki suyu bir sürahiye boşaltın.

2Elma çayınız kullanıma hazır. Yemeklerden önce günde 2 defa içebilirsiniz. Zayıflamak için çay tarifleri başlığı altında paylaştığım elma çayını 2 hafta kullanmaya devam edin. Hem zayıfladığınızı fark edeceksiniz hem de hastalıklara karşı vücut direncinizin arttığını hissedeceksiniz. Verdiğim elma çayı tarifi 20 dakikada kullanıma hazır olmakla beraber 2 litre su ile hazırlarsanız 1 hafta size yetecektir. İsteğe göre elma çayının içine karanfil de atabilirsiniz. Karanfil sindirimi kolaylaştıracaktır.

3Elma çayını hazırlarken zayıflamak amacında iseniz bu çayı düzenli tüketmekle beraber yürüyüş de yaparsanız sonuca daha hızlı ulaşırsınız. Spor ve sağlıklı beslenme ile tüketilen elma çayı karnınızı tok tutmaya, belinizin incelmesine ve vücut direncinizin yükselmesine yardımcı olur. Elma çayı lezzetli olması ve kilo vermeyi sağlaması sayesinde çok tercih edilen bir zayıflama çayı olmuştur. Elma çayını limon veya tarçınlı olarak 2 türlü de hazırlayabilirsiniz. Limon da zayıflamaya yardımcı olmasıyla bilindiğinden dolayı limonlu elma çayı içmenizi öneriyorum. Elma çayı yapımı kolay olması nedeniyle çok tercih edilmektedir.

Zayıflatan Elma Çayı Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Zayıflatan Elma Çayı
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

17 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...