Menengiç Kahvesi

Yayınlanma Tarihi: 22 Şubat 2017 Ekleyen: admin


Hazırlık süresi: 5 dk
Pişme süresi: 5 dk
Kaç Kişilik: İsteğe Bağlı

İlk olarak menengiç kahvesi ve faydalar konusuna değinmek gerekir. Aslında bu kahvenin geçmişle ilgili pek çok detayı bulunmaktadır. Ancak bu detaylardan önce faydalarını bilmeniz daha ideal olacaktır. Öksürüğü kesen bu kahve, aynı zamanda balgam söktürmektedir. Nefes açıcı özelliği bulunduğundan dolayı nefes darlığı çeken kişiler için idealdir. Menengiç kahvesi ayrıca göğsünüzü de yumuşatacaktır. Solunum yolları için son derece şifalı olan bu kahve çeşidinin antiseptik özellikleri de mevcuttur.

Ayrıca böbrek kumlarını dökmek için bu kahvenin şifa kaynağı olduğunu belirtmek gerekir. Menengiç ile alakalı bu bilgilerin beraberinde mide ağrılarını dindirmesi ve kalp yetmezliği risklerini de azaltması önemli bir detaydır. Yabani fıstığın kavrularak dövülmesi ya da ezilmesi sonucunda elde edilmektedir. Yararları saymakla bitmeyen bu kahve aynı zamanda sakızlık, kizvan, yabani fıstık, menengiç, melengeç, merengiç, menengiç, terebinth, pistacao coffee gibi isimlerle belirtilen bu kahvenin yağından da sabun elde edilmektedir.

Menengiç kahvesi tarifi ve nasıl yapılacağıyla ilgili bilgilerin yanı sıra tadı konusunda müdavimlerin kesinlikle vazgeçemediği de söylenebilir. Normal bir kahveyle ilgisi olmayan ve ilk tadına bakan kişilerin yadırgayabileceği farklı bir kahvedir.

Malzemeler

  • 1 Ç.K. ucu kadar kahve
  • 1 kahve fincanı kadar süt
  • Ağız tadınıza ve isteğinize göre şeker
  • Büyük fincan kullanacaksanız eğer 1 Ç.K. kadar kahve dahil edebilirsiniz.

Mis Kokulu Kahve menengiç için;

Hazırlanışı

1Tıpkı sütlü kahve yapıyor gibi sütü cezveye almalı ve hem kahveyi hem de şekeri ilave etmelisiniz. Karıştırarak pişmesini beklemeli ve soğumasına izin vermeden fincanlara servis yapmalısınız.

Menengiç Kahvesi Videosu

Özet
recipe image
Yemek Adı
Menengiç Kahvesi
Yayın Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman

Yorumlar

22 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...